Právě pro Vás plníme a připravujeme nákupní eshop. Objednávky stále přijímáme na eva@ceskebedynky.cz, tel. 773201072. Děkujeme za pochopení Eva Urbanová

PŘÍBĚH O NÁS

Kdo stojí od začátku za Českými bedýnkami a jak vznikly?

 

 Jmenuji se Eva Urbanová a jsem maminka dvou malých dětí z Pardubic. Dětství jsem měla možnost strávit v kouzelných Železných horách, na což dodnes ráda vzpomínám. Stále mne to táhne do přírody, za vůní lesa, jen tak se rozběhnout po rozkvetlé louce, protože u nás je prostě krásně. Vystudovala jsem chemii, protože mne vždy lákala podstata věcí. Životní cesta mne zavedla do farmacie, kde jsem působila 11 let. Tato pracovní zkušenost mne zásadně ovlivnila a dala veliký základ pro vznik Českých bedýnek. Denně jsem poslouchala nemocné pacienty v čekárnách, byli mezi nimi diabetici, onkologicky nemocní, alergici a další. Často jsem poslouchala příběhy o životních zastaveních, trápení o kvalitě jídla a vzpomínání na kvalitu za časů babiček...Čemu můžeme dneska věřit? Kdo Vám podepíše kvalitu? Krásné reklamní letáky lákají na akce, ale jsou to často dovozové lahůdky, atd. Ovlivnil mě rovněž hendikep mého otce a proto jsem chtěla i tyto lidi do konceptu zahrnout.

Poslední a naprosto zásadní pro vznik Českých bedýnek byl úraz naší dcerky. A já si od základu porovnala životní priority (celý můj příběh si můžete poslechnout zde...) a dne 2. září 2014 jsem šla na živnostenský úřad pro živnostenské oprávnění.

Chyběl mi v nabídce na trhu opravdu prověřený český výrobek, ale jak jej najít a jak to celé vymyslet, to byla napínavá cesta. Miluji detaily a již delší dobu při výběru potravin preferujeme doma vše české. Pečlivě vybíráme poctivé výrobce a studujeme složení lahůdek na etiketách. Těším se vždy na farmářské trhy a ráda si zajedu i do výrobny pro nejčerstvější lahůdku. Prostě miluji vše české, co vzniklo u nás podle tradičních receptur a necestovalo půlku světa v kdovíjakých podmínkách.

Co vybíráte a kupujete Vy pro své nejbližší a vážené obchodní partnery? Proč se nevrátit o pár desítek let zpět? Máme naše české tradiční receptury (např. z první republiky), když si babičky bez barviček a konzervantů také poradily?

...a tak začala první mravenčí práce

Nespočet hodin na Googlu strávené vyhledáváním oceněných výrobců z Čech, Moravy i Slezska. Sledování soutěží jako jsou např. Živnostník roku, T-Mobile Rozjezdy, Regionální potravina, atd. Neustále sleduji aktivní food blogery, ale i Vy moji zákazníci mi pomáháte a dokonce posíláte letité rodinné receptury, čehož si nesmírně vážím.

Po výběru těch nejlepších následovalo cestování. Osobní návštěvy, díky kterým jsem dostala možnost vidět originální receptury, kvalitu plodin, surovin a přísad. Mám tímto jedinečnou možnost nahlédnout přímo pod pokličku. České bedýnky jsou v tomto jedinečné. Vždy se na těchto cestách těším, co objevím za nové skvosty. Návštěvy pokračují a neustoupím z nich. Chci vidět kde lahůdky vznikají a poznat osobně celou cestu šikovných výrobců k jejich lahůdkám či výrobkům. Věřte, že některé příběhy jsou neuvěřitelně silné. Moc ráda bych Vám jednotlivé výrobce ráda představila pomocí videa, ale vše má svůj čas. Zatím se snažím o chválu výrobců a lahůdek aspoň na fb stránkách České bedýnky. 

Do České bedýnky pro Vás vybírám nejlepší z nejlepších. Mým cílem je naplnit bedýnku pestrými výrobky z různých koutů naší země. Vždyť každý kraj má své poklady, charakteristické plodiny a mne je baví hledat.

České klenoty již mám, ale jak je zabalím? Do obyčejného kartonu? Bylo by to cenově dostupnější, ale pro takovéto skvosty lehce potupné, nemyslíte?

A tak se zrodil nápad na Českou bedýnku.

První bedýnky vznikly v rukou hendikepovaných v chráněné dílně v Pardubicích. Jak se nyní vyrábí se dočtete v záložce Naše hodnoty.

Příběh loga Českých bedýnek.

V srpnu roku 2014 byly vyrobeny první kolekce Českých bedýnek. A od začátku jsem věděla, že v logu bude vyobrazen lipový list. Lípa srdčitá je náš hrdý národní strom a neoficiální symbol naší Vlasti. Vážím si a ráda podporuji ruční práci, oslovila jsem svou přítelkyni a výtvarnici Moniku Jarou. Nakreslila první malované logo do oblouku. Vhodné pro všechny kdo milují a vyznávají staročeský styl. V roce 2017 vzniklo díky studiu mladého a nadaného grafika Vojtěcha Štěpánka nové logo v barvách. Toto logo je nyní na každé bedýnce, která od nás odchází k Vám. Je to naše vizitka a podpis kvality pro Vás.

První eshop a kamenný obchod 

Ano, České bedýnky měly v počátku eshop, ale poté jsem vyslyšela prosby zákazníků a firem, kteří si chtěli osobně přijet sestavit vlastní bedýnky a eshop zavřela. Energii i finance jsem věnovala do budování vysněného obchůdku na Dubině v Pardubicích. Díky skvělému rodinnému zázemí jsem pokračovala a podnikala nonstop i s miminkem v náručí. Bohužel okolnosti v 12.patrovém panelovém domě mi na podzim 2017 přerušily plány a já musela akutně řešit, jak a kde budu znova začínat a vše budovat. Obchůdek spláchly fekálie a mne nastala složitá situace.

Založení České bedýnky s.r.o.

Rok 2018 byl složitý, ale zvládla jsem jej díky skvělé rodině, přátelům a zejména díky zákazníkům a firmám, kteří si České bedýnky objednávali. Pomohla rovněž víra v poselství bedýnek, stejně tak jako média (rozhovory, časopisy Apetit, Hospodářské Noviny i Forbes), kteří celý příběh otiskly. Proběhly dvě kolaudace a vybavily se prostory v areálu Letiště Pardubice na Vánoce 2018. Rok 2019 byl zlomový. Na jaře se rozšířil náš tým o mou pravou ruku Renatu, přišli další noví skvělí výrobci. V létě přišla posila na marketing Petra a přišel důležitý okamžik, založení společnosti České bedýnky s.r.o.

Přišla nám také pozvánka od Hospodářské Komory Pardubického kraje na účast na North East Asia Expu v Changchunu v čínské provincii Jilin. Rozhodla jsem se jet s bedýnkami na dlouhou cestu přes půlku světa, abych poznala úžasné lidi z různých zemí a ještě více si ujasnila, jak se máme u nás dobře a jak výjimečná jsme země se skvělými lidmi a výrobky v srdci Evropy.

Plány na rok 2020

Do roku 2020 vstupuji s nejlepším týmem, který si vůbec mohu přát. Každý dělá svou práci nejlépe jak dovede, zvládli jsme společně připravit i nádherné veliké kolekce. V březnu do České republiky přišel virus Covid 19 a řadu plánů nám zastavil. Naštěstí jdeme dál a věříme, že společně to všichni zvládneme! Kdo jiný, než poctivý výrobci v regionech potřebují podpořit? Je třeba posílit naše česká ekonomika a to můžete díky zakoupení českých lahůdek, nebo i dárkových Českých bedýnek.

Děkuji Vám, že sledujete na sociálních sítích náš příběh, chceme se více rozepsat o všech výrobcích a lahůdkách. Sledujte nás a nic Vám neunikne. Pomáhá nám zejména sdílení a doporučení mezi přátele. Milujeme rozdávat radost, kvalitu a poctivou chuť s Vámi a být u mimořádných událostí ve Vašich životech.

Letošní rok 2020 je hodně jiný než loňské roky, ale my věříme, že nakonec bude skvělým rokem. Rokem zastavení, vrácení se ke kořenům a tradicím.

Nakupte v Českých bedýnkách poctivé a chutné české výrobky a lahůdky. Podpoříte úžasné lidi, kteří si zaslouží naši pozornost více než kdy jindy. Aktuální nabídku najdete zde: Bedýnky na přání a náš ceník.

Přeji nám Všem hlavně hodně zdraví

S láskou 

Vaše Eva